Odzież

Cypryjski przemysł odzieżowy przeszedł proces fundamentalnej modernizacji i restrukturyzacji w ostatnich latach, co spowodowało, że obecnie cechuje go duży profesjonalizm, wydajność, niezawodność, elastyczność i wszechstronność, a odzież cypryjska cieszy się renomą dobrego krawiectwa i elegancja, odpowiadająca najlepszym europejskim standardom, zarówno pod względem wzornictwa, jak i produkcji.

Cypryjskie firmy odzieżowe specjalizują się zarówno w produkcji dzianin, jak i szyciu odzieży męskiej, damskiej i dziecięcej, sportowej i eleganckiej odzieży wieczorowej, w produkcji wyrobów ze skóry i szerokiej gamy wyrobów pończoszniczych. Przemysł cypryjski wykorzystuje całą gamę tkanin i materiałów oferowanych przez światowych producentów - począwszy od skóry i zamszu, poprzez bawełnę, a kończąc na szlachetnych jedwabiach i szyfonach - jednak prawdziwą specjalizacją Cypru jest koronki (słynny ośrodek koronki w Lefkara).

Uznaną zaletą cypryjskiego sektora odzieżowego jest jego elastyczność - może ona sprostać zarówno dużym, hurtowym zamówieniom, niszowym rynkom zamówień w małych seriach, jak i zamówieniach specjalnych. Zamówienia są realizowane w krótkim czasie, a producenci mogą wytwarzać zarówno odzież marek firmowych, jak i odzież marek własnych. Cypryjscy producenci odzieży aktywnie uczestniczą w targach na całym świecie.


Więcej informacji można uzyskać:

Cyprus Clothing Industries Association
29 Archbishop Kyprianos Avenue
Block A, App. 21
2059 Nicosia
Phone: + 357 22 497 520
fax: + 357 22 490 683
ccia@cytanet.com

https://www.cyprusclothing.com/listings/cyprus-clo...